Reklama

Reklama

Raportowanie z usterkami. Ortografy w dziale o oświacie

Opublikowano: czw, 18 cze 2020 11:05
Autor: | Zdjęcie: UM Biała Podlaska

Raportowanie z usterkami. Ortografy w dziale o oświacie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Na piątek zaplanowano debatę na sesji samorządu nad nowym raportem o stanie Gminy Miejskiej Biała Podlaska za 2019 rok. To podsumowanie działalności prezydenta jest napisane lepiej niż przed rokiem, nie zabrakło jednak błędów językowych oraz niejasności, szczególnie w prezentacjach budżetowych.

Reklama

Obecny raport ma około 25 stron mniej niż ubiegłoroczny. Czytanie tego dokumentu liczącego 117 stron nie jest łatwe. Przyznał to nawet sekretarz miasta Andrzej Kucaba, który koordynował zestawienie opracowań wielu urzędników.

- Kilka par oczu sprawdzało ostateczną wersję, poprawiano literówki i inne usterki – nadmienia sekretarz. Długi tekst naszpikowany jest gradem liczb, nazw i faktów. Niektóre fragmenty się powtarzają, jak np. o utworzeniu Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej.

Nadal połowiczne wykonanie inwestycji

Bywają jednak w raporcie niedopowiedzenia, kiedy trzeba byłoby wyjaśnić przyczyny trwającego kolejny rok załamania wydatków inwestycyjnych.

W 2018 r., w którym władza i budżet najpierw należały do prezydenta z PiS, a później z Koalicji Obywatelskiej, plan wydatków majątkowych, czyli związanych z inwestycjami został wykonany zaledwie w 53,8 proc. W owym to roku planowano wydać 67 mln zł na różne budowy, a trafiło na nie tylko 37 mln zł. Pozyskano jednie 31 proc. zaplanowanych środków na zadania unijne. Opozycja i koalicja biły się w piersi, przyznając do wspólnych kłopotów.

Niestety, w 2019, kiedy już władza jest w rękach Michała Litwiniuka (KO), poprawa nie szokuje. Co prawda na wydatki majątkowe trafiło już 52,85 mln zł, lecz ambitny plan został wykonany tylko w 53,7 proc. (inwestycje i zakupy inwestycyjne zrealizowano w 55,1 proc.). Bardzo słabo wypadło pozyskiwanie dotacji na finansowanie inwestycji i zakupów inwestycyjnych - zrealizowano plany ledwie w 0,4 proc.

 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.