Reklama

Reklama

Bialskie szkoły otrzymały kasę na rozwój czytelnictwa

Opublikowano: śr, 5 sty 2022 12:00
Autor: | Zdjęcie: UM Biała Podlaska

Bialskie szkoły otrzymały kasę na rozwój czytelnictwa - Zdjęcie główne

foto UM Biała Podlaska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Biała Podlaska otrzymało 24 tys zł dotacji na realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-25.

Reklama

Do otrzymanej dotacji miasto zapewniło wkład własny w wysokości 6 000 zł. Wsparcie programu zostało udzielone 7 przedszkolom oraz 2 oddziałom przedszkolnym funkcjonującym przy szkołach podstawowych. Wysokość wsparcia finansowego uzależniona była od liczby dzieci uczęszczających do placówek wychowania przedszkolnego. Przedszkola nr 6, 7, 10, 13, 14, 15, i 17 otrzymały wsparcie w wysokości po 3 750 zł każde oraz oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej i Szkole Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego po 1 850 zł.

Za kwotę 30 tys zł zakupiono  nowości wydawnicze dla dzieci w wieku 3-6 lat, nie będące podręcznikami oraz książki będące nagrodami w ramach realizacji działań promujących czytelnictwo. Do oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych w ramach otrzymanych środków zakupiono łącznie 167 książek oraz 5 audiobooków. Ponadto zakupiono 91 książek będących nagrodami książkowymi dla dzieci biorących udział w działaniach promujących czytelnictwo, w tym konkursach recytatorskich i plastycznych. Do przedszkoli natomiast zakupiono 1 289 książek oraz 49 audiobooków, a także 746 książek będących nagrodami. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ :  Biała Podlaska : Można się zgłaszać na jubileusz Złotych Godów

 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.