Reklama

Reklama

Od żłobka do liceum. Damskie zawirowania w kadrach

Opublikowano: sob, 3 paź 2020 09:22
Autor: | Zdjęcie: Marek Pietrzela

Od żłobka do liceum. Damskie zawirowania w kadrach - Zdjęcie główne

Na starcie żłobka "Zielony Słonik" był nawet tort w odpowiednich barwach.. | foto Marek Pietrzela

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Zielony Słonik" nie wytrzymał zderzenia ze skutkami pandemii. Z kolei szefowa Zespołu Żłobków Miejskich nie wytrzymała spotkania z nowym układem władzy, ale została dyrektorką Akademickiego Liceum PSW w Terespolu.

Reklama

Koronawirus doprowadził do likwidacji placówki. Ewa Błaszczak, p.o. dyrektor uczelnianego żłobka, powiedziała nam, że do czasu pandemii zajęte były wszystkie 32 miejsca w "Zielonym Słoniku".

– Kiedy ogłoszono epidemię, część rodziców utraciła pracę i zabrała dzieci do domu. W Białej Podlaskiej są nie tylko dwa żłobki miejskie, ale też trzy prywatne. Studenci też mają mniej dzieci, niż dawniej – mówi dyrektor.
Ostatniego sierpnia prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk, rektor PSW, podpisał zarządzenie o likwidacji Żłobka "Zielony Słonik" z dniem 1 października "z powodu braku wystarczającej liczby chętnych".

Ewa Błaszczak powiedziała nam, że uczelnia zapewnia miejsce pracy paniom, które zostały w żłobku.

Prezydenci walczyli o kadry żłobkowe

Jednocześnie wyklarowała się sytuacja kadrowa w Zespole Żłobków Miejskich w Białej Podlaskiej. Przez kilka lat wokół niego wybuchały konflikty. Przy każdej zmianie władzy chodziło o usunięcie dotychczasowej dyrektorki i zastąpienie jej osobą popierającą nowy układ miejski. Niekiedy kończyło się to w sądzie.

W listopadzie prezydent Michał Litwiniuk (KO) wystąpił nawet z projektem uchwały w sprawie likwidacji Zespołu Żłobków Miejskich. Ówczesna dyrektor tej placówki, Agnieszka Kulicka, nie poparła bowiem kandydata koalicji w ostatnich wyborach samorządowych. Protestujący przeciwko tej likwidacji poseł Dariusz Stefaniuk (PiS) wspierał radnych swego ugrupowania, którzy projekt Litwiniuka bez ogródek nazywali "odstrzelić Kulicką".

Podjęta przewagą jednego głosu uchwała o likwidacji zespołu żłobków została jednak unieważniona przez wojewodę lubelskiego. Prawnicy z Lublina wytknęli, że pominięto opinię rady rodziców, która broniła dotychczasowej dyrektorki.

Chociaż zapowiadano, że ten błąd będzie naprawiony i prezydent ponownie wystąpi o likwidację ZŻM, to jednak dotąd nie spełniono tej zapowiedzi.

Pod koniec sierpnia prezydent Michał Litwiniuk wydał zarządzenie o powierzeniu obowiązków dyrektora ZŻM Grażynie Marii Romańczuk, zatrudnionej tam dotąd na stanowisku starszej pielęgniarki/starszej opiekunki. Dotychczasowa dyrektor Agnieszka Kulicka, jak poinformowała media Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik bialskiego UM, wystąpiła z wnioskiem o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron z dniem 31 sierpnia.

Dyskretna nominacja

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Terespolu, 10 września, burmistrz Jacek Danieluk poinformował radnych, że nowym dyrektorem terespolskiego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego PSW jest Agnieszka Kulicka. To było zaskoczenie, bo nawet wspierający ją poseł Dariusz Stefaniuk na swoim fanpage`u nadmienił, że był na inauguracji roku szkolnego w tym liceum, zamieścił zdjęcia, ale nic nie wspomniał o swojej koleżance (niedawno kategorycznie stwierdził, że nie należy ona do PiS). Co ciekawe, na portalu bialskiej PSW nie ma informacji o istnieniu terespolskiego ALO PSW, tym bardziej o dyrektorze. 

Jowita Grochowiec, dyrektor i zarazem rzecznik prasowy PSW, powiedziała nam, że strona internetowa jest w trakcie modernizacji.

– Nie jest utajniona informacja o objęciu funkcji dyrektora ALO w Terespolu przez Agnieszkę Kulicką – zapewniła. Strona internetowa terespolskiej szkoły w piątek jeszcze nie podawała, kto jest dyrektorem...

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.